Większość z nas wybiera się nad morze latem, ale nie oznacza to, że zima to zły czas na urlop na wybrzeżu. Poznaj wtedy inne uroki Bałtyku i Kaszub, ciesz się ciszą i spokojem. Podpowiadamy, co można robić nad morzem, jak spędzać czas podczas zimowego wypoczynku.

Spacery po plaży i nie tylko

Pejzaż nadmorski, ale zimowy, też jest urzekający. Co prawda jest chłodny i surowy, może melancholijny, ale jednak również malowniczy. Jeśli lubisz spędzać czas na spacerach i na świeżym powietrzu, nad morzem będzie wyjątkowo przyjemnie. Zapakuj komfortową i ciepłą odzież, bo nad morzem mocno wieje o tej porze roku i wybierz się na zimowe spacery w plenerze.

Zwiedzaj muzea

Latem zwykle żal nam czasu albo odstraszają nas kolejki. Tymczasem muzea to sposób na spędzenie wolnego dnia lub wieczoru, zdobycie nowej wiedzy. Będąc na Kaszubach, można na przykład wybrać się do Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku. Nad morzem jest wiele muzeów na wysokim poziomie, które przedstawiają wiedzę w ciekawy i przystępny dla każdego sposób.

Trójmiasto – dobry pomysł o każdej porze roku

Gdańsk, Gdynia i Sopot to cała masa atrakcji także poza sezonem! Fontanna z Neptunem, molo w Sopocie, gdański Żuraw, Stocznia Cesarska, klif w Gdyni to tylko przykłady. Do tego nie brakuje tu restauracji, muzeów i galerii, w których można spędzić miło czas. Gdańsk to stolica Kaszub, koniecznie wybierz się na zwiedzanie.

Urlop pełen aktywności

Kaszuby to również dobre miejsce, by wybrać się na narty, ew. założyć biegówki. Gdzie? Warto udać się do Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, gdzie wskażą trasy, np. w okolicach Parchowa czy Przywidza. Możesz też skorzystać z ofert kuligów – to atrakcja nie tylko dla maluchów!

Wycieczka do Kościerzyny

Wybierz się też do Kościerzyny, serca Kaszub. Przy fontannie siedzi Remus, który obserwuje przechodów. Można też zwiedzić Muzeum Ziemi Kościerskiej, gdzie poznasz historię tych terenów. Ciekawostką jest też Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolejnictwa. Skuś się też na lokalne potrawy na obiad.

READ  Szlak Wzgórz Szymbarskich – w górach jak nad morzem

fot. dianka_ustkaa / Pixabay