​„Małe Bieszczady” – niektóre miejsca, przez które wiedzie Szlak Wzgórz Szymbarskich, określa się właśnie w ten sposób. Poznaj trasę najbardziej malowniczego szlaku prowadzącego przez urokliwe Kaszuby.

Szlak Wzgórz Szymbarskich liczy ponad 127 km i jest oznaczony kolorem czarnym. Prowadzi z Trójmiasta do Sierakowic, wsi położonej na Kaszubach, w powiecie kartuskim, w samym sercu Kaszub i Pojezierza Kaszubskiego. To popularna trasa wśród osób, które szukają tras długodystansowych i urozmaiconych.

Miejsce jest wyjątkowe, dzięki polodowcowej rzeźbie terenu. To właśnie ona przyczyniła się do powstania malowniczych dolin – większość turystów przybywa tutaj, by cieszyć się niesamowitymi widokami. Wrażenie gwarantowane prawie jak w górach, mimo że wysokość, na jaką dotrzemy, to niecałe… 330 metrów nad poziomem morza.

Mało kto wie, że w każdej chwili można z Gdańska albo z Sopotu przemieścić się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Z całego Trójmiasta rozchodzi się kilka długich szlaków – wędrujemy wzgórzami, są wydmy, stare kościoły, ale i punkty oraz wieże widokowe. Szlak Wzgórz Szymbarskich to jeden z najpiękniejszych szlaków, jakim można wędrować na polskim Pomorzu i na Kaszubach.

fot. Wa_ja

READ  Trójmiejski Park Krajobrazowy