Przystań jachtowa „Wdzydzki Raj” jest położona przy malowniczym półwyspie w jednej z zatok jeziora Wdzydzkiego. W najwyżej położonych punktach rozciąga się piękny widok na bogaty krajobraz. Dookoła znaleźć można liczne miejsca do wypoczynku, ścieżki spacerowe i szlaki rowerowe, a także ośrodki turystyczne z miejscami noclegowymi i gastronomią. W obrębie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego znajdują się muzea, skanseny i zabytki sakralne. Przy strefie brzegowej połączonych jezior znaleźć można również hotele, pensjonaty oraz przystanie, które organizują różne imprezy, regaty, koncerty i oferują wiele atrakcji.

Na terenie ogrodzonej przystani znajduje się parking (płatny), sanitariaty, stoły biesiadne, ognisko, plaża niestrzeżona oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne).

Kameralna (ogrodzona) przystań jachtowa „Wdzydzki Raj” położona jest w Borach Tucholskich na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Wdzydze o powierzchni 1455,6 ha, największym na Pojezierzu Kaszubskim, a szóstym pod względem wielkości w Polsce. Głębokość jeziora dochodzi do 68 m. Położone wśród przepięknych, iglastych lasów jezioro Wdzydze zwane Morzem Kaszubskim wraz z jeziorami Radolne, Jelenie i Gołuń tworzy kompleks o charakterystycznym kształcie krzyża, porównywalnym ze wzbijającym się do lotu ptakiem o długości 11 km i szerokości 9 km. W obrębie kompleksu znajduje się 10 wysp. Przez jezioro przebiega kajakowy szlak Wdy o długości 195 km. Przepiękny pod względem ukształtowania, krajobrazu oraz przyrody kompleks jezior wdzydzkich stanowi niezapomnianą atrakcję dla turystów, żeglarzy i wędkarzy.